• Lai 33 Paide 72720
 • Tel: 5553 0598
 • e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 • www.kenk.ee

Uudised

3.novembril kell 13-17 Kesk-Eesti Noorsootöö Keskuses, Lai 33 Paides.
Õpituppa on oodatud: põhikoolide lõpuklasside ja gümnaasiumide/keskkoolide õpetajad ja klassijuhatajad, huvijuhid, ringijuhid, noorsootöötajad, noortejuhid.
Registreerumiseks palun täitke ära registreerumisvorm hiljemalt 30. oktoobril.
Osalemine tasuta.
Väärtuste õpituba - õppimine mitmekesiseks
Meie igapäevaseid valikuid elus suunavad erinevad väärtused ehk tõekspidamised. Väärtuste kujunemist toetavad perekond, hiljem koolielu ning tegutsemine koolivälises tegevuses. Kuidas aga luua positiivne keskkond väärtuste kujunemisele? Kuidas aidata noortel enam mõelda oma väärtuste peale?

Loe edasi...

Kesk-Eesti Noorsootöö Keskus (KENK) koostöös Paide Noorte Kommertskoda „JCI Paide“ kuulutab välja äriideede konkursi Järvamaa noortele. Äriideede konkurss on üks osa noorte ettevõtlusprogrammis „Ettevõtlikuks nooreks Järvamaal“. Programmi tegevusi toetab Järvamaa Omavalitsuste Liit, Järva Maavalitsus ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus.
 
Äriideede konkursi eesmärk on  tekitada noorte seas huvi Järvamaa  majanduse arenguperspektiivide vastu, ärgitada noortes loovust ja ettevõtlikkust ning tahtmist ja julgust tegutseda tulevikus ettevõtjana.
 
Noorte Äriideede konkursi 2011 teave ja konkursitöö vorm
 
Toredat koostööd soovides, 
Eve Siilak

Kesk-Eesti Noorsootöö Keskuse eestvedamisel koostöös Junior Achievement’i Arengufondi vilistlasorganisatsiooniga SENT (Sild Ettevõtlike Noorte Tulevikku) toimub Järvamaa noortele 13.-14.oktoobril Paide Avatud Noortekeskuses ettevõtlusööpäevalaager ehk 24h Camp. Kohal on gümnaasiumide/keskkoolide ja Järvamaa Kutsehariduskeskuse 5-liikmelised esindused, kokku 30 noort.

 

Ettevõtlusööpäeva laager ehk 24h Camp (ajakava) on koolitus, mille käigus tehakse 5- liikmelistes gruppides 24 tunni jooksul läbi ettevõtte loomine, alustades äriidee väljatöötamisest ja lõpetades oma idee „investoritele“ mahamüümisega. Laagri programm toimib põhimõttel „õppimine tegevuse kaudu“. Selleks, et mõttetegevus terve ööpäeva ergas püsiks on mõnusateks vahepaladeks erinevad mängud ja praktilised tööd. Laagri lõpuks on igal grupil valmis nö suur ülesanne ehk äriplaan. Selle tegemist toetavad pooletunnised lühiloengud ja -ülesanded, mis annavad äriplaani tegemiseks vajalikke teadmisi. Laagri käigus omandatakse mitmeid teadmisi meeskonnatööst, loovusest, turundusest, finantsanalüüsidest ning kinnistatakse ja korratakse üle ettevõtluse põhipunktid.

 

Ettevõtlusööpäeva laager on üks osa ettevõtlusprogrammist „Ettevõtlikuks nooreks Järvamaal“ ning toimub Järvamaa Omavalitsuste Liidu ja Järva Maavalitsuse toel.

Järvamaa noorsootöö arengukava  2012-2017 eelnõu on laiapõhjaline noorsootööd põhjalikult eraldiseisva valdkonnana käsitlev arengudokument, mis sisaldab laiapõhjalist kokkulepet noorsootöö prioriteetide osas. Dokumendi koostamisel on osalenud suur hulk erinevaid noorte ja noorsootöö küsimustega tegelevate organisatsioonide esindajaid.
 
Järvamaa noorsootöö arengukava 2012-2017 koostamine on tellitud Järvamaa Arenduskeskusest  Järva Maavalitsuse ja Järvamaa Omavalitsuste Liidu poolt 2011 aasta kevadel.
 
Ettepanekud ja täiendused palume saata hiljemalt 31. oktoobriks 2011 aadressil: SA Järvamaa Arenduskeskusesse, Rüütli 25, 72713 Paide või e-postil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud." target="_blank">See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 
Katrin Puusepp
SA Järvamaa Arenduskeskuse juhataja
Rüütli 25, Paide 72713
385 365, 5349 7727

3. okt. kell 16.00 said meie maakonna aktiivsed vabatahtlikud noored esimest korda kokku kui vabatahtlike noorte ümarlaua liikmed.

NB! Järgmine kokkusaamine juba 19. okt kell 11.00-16.30 meeskonnatöö koolitusel KENKis! Palun anna oma tulekust teada hiljemalt 17. okt. õhtuks e-mailile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.!

Päevakorras oli neli punkti:

 1. Ümarlaua eesmärgid:

- kaasa rääkida maakonna noorsootöös

- väärtustada ja mõtestada oma vabatahtlikku tegevust

- korraldada maakonna tähtsusega üritusi nt karjäärimessike Lingid Tulevikku, Järvamaa noorsootöö aastalõpusündmus, Järvamaa Noortepäev

2. Tähtsad kuupäevad

 - 19. okt (esialgne kellaaeg 11.00-16.30)– ümarlaua meeskonnatöö koolitus, koolitajaks Jana Kukk

- 24. okt (esialgne kellaaeg 16.00- …) – Lingid Tulevikku korraldusmeeskonna kokkusaamine

19.-26. okt  ja 24.-30. okt– Noorsootöö nädal ja vabatahtlikkuse tegevnädal NB! 25. Okt noorsootöötajate infopäev, kuhu on ka ümarlaua noored kutsutud! Infopäev lõpeb vabatahtlikke teemalise konkursi välja kuulutamisega

3.  Grupivestlus

- Osalejate ootused ümarlauale: ootused vastavad püstitatud eesmärkidele, eriti ürituste korraldamine

- Vabatahtlike ümarlaua võimalikud ülesanded: info jagamine (nt FB, MSN), ideede genereerimine ja nende elluviimine (ürituse sisu, esinejad, asukoht, aeg, logistika jne)

- Milliseid teadmisi ja oskusi on vaja nende ülesannete täideviimiseks: meeskonnatöö ja ürituse korralduse koolitus  

4. Ootused meeskonnatöö koolitusele

- kindlasti mitte puhast teooriat, võiks olla rolli- ja situatsioonimänge ning praktilisi näpunäiteid ja arutelusid

Kesk-Eesti Noorsootöö Keskus veab programmi "Ettevõtlikuks nooreks Järvamaal". Programmi raames pakume võimalust koolidel janoortekeskustel küsida toetust ettevõtete külastamiseks.

Toetussumma on kokku 639 eurot

Tingimused:

1. külastuskoht peab olema kodukohast kaugemal kui 15 km

2. toetatakse transporti (transporditeenus)

3. toetus on grupile, min 10 inimest

4. üks asutus saab küsida toetust üks kord

5. võimalik küsida toetust kuni 75 eurot

6. toetuse aeg: 31.oktoober - 2.detsember 2011

7. vajalik täita taotlus, mille esitamise tähtaeg on 17.oktoober 2011  (täita arvutis ja saata karjääriinfo spetsialistile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.). Taotluse vorm

Programmi meeskond vaatab taotlused läbi ning tagasiside saadetakse taotluse esitanud isiku kontaktmeilie hiljemalt 19.oktoobriks 2011.

Palume ettevõtte külastust mitte planeerida 2.novembriks, kui ootame teid kõiki meie  karjäärimessikesele LINGID TULEVIKKU, Paide Kultuurikeskuses.

Toredaid loovaid ideid ja ettevõtlikkust!


Milliste oskustega inimesed löövad tulevikus läbi? Sellistel teemadel arutati konverentsil "Hariduspeegel 2011". Konverentsist ja 10 tuleviku-töö võtmeoskusest loe lähemalt järgmiselt lingilt: 

http://www.rajaleidja.ee/tuleviku-tookoha-10-votmeoskust/ 

Nende võtmeoskuste puhul peaks noorsootöötajatel helge tulevik olema :)

ev nooreks jvml

 

28.septembril kell 10.00 alustab Kesk-Eesti Noorsootöö Keskuses Loova ettevõtlikkuse töötuba õpetajatele.


Töötoas keskendutakse küsimusele: millisel moel toetada õpilaste kujunemist loovateks ja ettevõtlikeks tegijateks?
Interaktiivsed töötoad viiakse läbi loovmeetodite abil ning keskendutakse kogemuste jagamisele, et saada ideid ja innustust õpilaste loovuse ja ettevõtlikkuse ärgitamiseks.
 
Töötubade läbiviija on loovustreener Harald Lepisk, kel on 5 aastat kogemust enesemotivatsiooni ja loovuse-alaste koolituste läbiviimises. Mitmete muude ettevõtmiste hulgas peab ta ettevõtlike noorte isikliku arengu ajaveebi www.inspiratsioon.ee.
 
Kesk-Eesti Noorsootöö Keskuse eestvedamisel käivitus 2010.aasta kevad-suvel maakondlik ettevõtlusprojekt "Ettevõtlikuks nooreks Järvamaal". Alustati mini- ja õpilasfirmade juhendajate koolitustega. Tänaseks on programmi raames toimunud mitmeid ettevõtmisi noortele ja nende juhendajatele. Sel aastal jätkuv ettevõtlusprogramm on pühendatud ettevõtlikkusele, loovusele, innovatsioonile.

Projekti "Ettevõtlikuks nooreks Järvamaal" toetavad: Järvamaa Omavalitsuste Liit, Järva Maavalitsus, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. 

 

Eve Siilak

KENK juhataja, ettevõtlusprojekti juht

mob. 5115598

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Teisipäeval, 11.oktoobril (kl 11-16) toimub KENKis noorsootööd tegevatele inimestele meediakoolitus, koolitajaks Urmas Vaino :)

 

Maakonna noorsootöötajate koolitusvajaduse uuringust selgus, et oskus suhelda avalikkuse ja meediaga, esinemis- ning väljendusoskus on just need oskused, mida tahetakse arendada.

Nädal pärast koolitus algab ka üle-eestiline noorsootöö nädal (19.-26.okt), mille üks eesmärke on noorsootöö tutvustamine laiemale avalikkusele ja keskne teema noorsootöö võimaluste ja positiivsete kogemuste tutvustamine nii noortele kui täiskasvanutele. Sellel nädalal on hea võimalus uusi õpitud oskusi kasutada ning avalikkust oma töödest ja tegemistest teavitada:).

 

Koolituse sihtgrupiks on noorsootööd tegevad inimesed (huvijuhid, noorsootöötajad, huvikoolide õpetajad jt) ja aktiivsed gümnaasiumi noored.

 

Kuna tahame, et koolitus oleks võimalikult kasulik, siis ootame neilt, kes tahavad osaleda, ka küsimusi (nt on olnud probleeme), ideid, mõtteid, ootusi ja võimalikke teemasid (see on Urmas Vaino soov, ta tahab päeva põhjalikult ette valmistada:) esmaspäevaks, 3.oktoobriks!

 

Koolitus on TASUTA.

 

Registreerumine ja info Heidi Antonsilt:

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
55670722
3851489

19. septembril  algusega 10.30 toimub taas noorsootöötajate teabepäev. Seekord leiab see aset Metsajõe puhkemajas ( www.metsajoe.ee ). Samal päeval toimub noorte ja noorsootöötajate ühisseminar, mis kestab u 18.00ni. Seminaril räägime lühidalt üldisest vabatahtlikust tegevusest ning seejärel omandame teadmisi, kuidas olla parem juhendaja noorele kui vabatahtlikule ja vastupidi – kuidas olla parem vabatahtlik noor juhendajale. Ühisseminari viib läbi Uku Visnapuu ning päeva lõpus saavad kõik osalejad vastava sisulise tunnistuse, mida on sh väga hea kasutada noorsootöötaja kutse taotlemisel.

 

Osalemine on tasuta, sh lõuna ja kohvipausid.  Seega haara võimalusest ning tule veeda üks hariv ja tore päev! Samuti palume Sul kaasa võtta 1-3 noort.

Teabepäeval ja ühisseminaril osalemiseks on vajalik registreerimine aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Palun juurde märkida kas sul on võimalus osaleda terve päev või ei ning mitu noort Sinuga kaasa tuleb. Registreerimine kestab 15. septembrini.

 

Rohkemat informatsiooni e-maililt See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonil 557 66 77

Tere!

 

Annan teada, et Järvamaa noorsootöö arengukava järgmine arutelu toimub 16. septembril 2011.  Arengukava arutelu toimub Järva Maavalitsuse IV korruse saalis algusega kell 10.00-13.00. Koosolekule kulub kõige rohkem 3 tundi.

 

Kõigil, kes soovivad koosolekul osaleda, palun sellest teada anda hiljemalt 14.09.2011 e-post aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  Järvamaa noorsootöö arengukava koostamist juhib SA Järvamaa Arenduskeskus ning toetavad Järvamaa Omavalitsuste Liit ja Järva Maavalitsus. 

 

Lugupidamisega 

 

Katrin Puusepp

SA Järvamaa Arenduskeskuse juhataja

385 2365, 5349 7727See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Nüüd saab meie nõustamisteenustele registreerida ka internetis – lihtsalt täida ära vorm, mille leiad SIIT.

KENK tõmbab EASi toel uue hooga käima projekti „Ettevõtlikuks nooreks Järvamaal“
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ettevõtlikkusprojektide konkursile laekus 114 vastavaks tunnistatud projekti, millest 14 leidis rahastust kogumahus 63,4 tuh eurot. Ettevõtlikkusprojektide konkurssi rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi vahenditest.
Neljateistkümne rahastatud taotluse hulgas oli ka Kesk-Eesti Noorsootöö Keskuse projekt "Ettevõtlikuks nooreks Järvamaal", mida rahastati 3719,60 euroga.
Konkursile oodati ettevõtlikkuse arendamisele ja ettevõtlusteadlikkuse tõstmisele suunatud projekte potentsiaalsete ettevõtjate, õpilaste-üliõpilaste ja õpetajate-õppejõudude seas.
„Huvi konkursi vastu oli rõõmustavalt suur, tugevaid projekte oli palju. Paraku olid eelarvelised piirid ees, mistõttu jagus toetust vaid 14 tugevamale projektile," kommenteeris EASi alustavate ettevõtete divisjoni direktor Dmitri Burnašev. „Usume, et need projektid ka täidavad oma eesmärki - tõepoolest tõstavad nii teadlikkust kui ka huvi ettevõtluse vastu," rõhutas ta.
Toetust sai taotleda kuni 9587 eurot projekti kohta, omaosaluse määr ei ole kohustuslik. Projektid tuleb ellu viia ühe aasta jooksul.
Meil on rõõm teatada, et Järvamaa noorte keskkonnaalane programm „Hoia metsa!“ alustab oma kümnendat hooaega!
2011. aastal kohtume metsas! Alanud aasta on pühendatud metsale. Kogu maailm tähistab rahvusvahelist metsa-aastat. Metsa-aasta väärtustab inimese rolli metsas ja metsa tähtsust inimesele.
 „Hoia metsa 2011“ programmi tegevused on planeeritud lähtuvalt metsa-aasta tunnuslausest „Kohtume metsas!“.
Koostöös Ambla Metsaühistuga kuulutame välja Järva maakonna koolide 1.- 6.klasside õpilastele joonistusvõistluse teemal „Kohtumised metsas“. Võistlustööde tähtaeg on 21.aprill. Juhend on käesolevale kirjale lisatud.
 
"Hoia metsa 2011" programmi teabepäev „Kuidas metsa hõikad…“ toimub esmaspäeval, 4.aprillil algusega kell 14.30 Kesk-Eesti Noorsootöö Keskuses, Paide Lai 33.
Külalised: Keskkonnaameti Harju-, Järva- ja Rapla regiooni metsanduse juhtivspetsialist Jaanus Nilp ja keskkonnahariduse spetsialist Piret Eensoo.
 
Kirjapanek teabepäevale 31.märtsiks!
 
 
Meeldivat koostööd soovides,
Eve Siilak
Programmi juht
385 14 89, 5115598
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Tere!

Annan teada, et 17.märtsil kl 13.00 - 17.00 toimub Kesk-Eesti Noorsootöö Keskuses
                   
 Karjäärilaager teemal Vabatahtlik töö 9.-12.kl õpilastele
 
Teema on aktuaalne, kuna vabatahtlik töö on üks võimalus, kuidas noor saab hilisemaks tööeluks vajalikke teadmisi, kogemusi, oskusi ja kontakte ning õpib ennast paremini tundma; 2011. aasta on kuulutatud Euroopa vabatahtliku tegevuse aastaks.
Ootame aktiivseid ja teemast huvitatud noori.
Päevateemad on:
 
- Vabatahtlik tegevus oma kogukonnas,
- Vabatahtlik tegevus Eestis ja väljaspool,
- Vabatahtliku pass ja CV (kogemused ja oskused, mis on vabatahtliku töö käigus saadud)
 
Päeva läbiviijateks on KENKi noorsootöötaja Kati Ott ning karjäärispetsialistid Sirli Kriisa ja Heidi Antons, külalisteks on inimesed Järvamaa Vabatahtlike Keskusest.
 
Küsimusi saate küsida Heidi Antonsilt. Registreeriumine 15.märtsiks:
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või telefonidel 3851489, 55670722
 
Lugupidamisega,
Heidi Antons
karjääriinfo spetsialist
Kesk-Eesti Noorsootöö Keskus
55670722
3851489

 

Kokkuvõte.pdf

Järva maakonna noorsootöö teabepäev 09.03.2011 SRIKis. Kõik kohaolijad said teabepäeva ja ANK projekti jaotusmaterjalid,  vabatahtliku tegevuse materjalid (sh vabatahtliku tunnistuse näidise), EANKi seinakalendri ning raamatu „Nii kuum on tunne“. 
Tere!
 
Annan teada, et Kesk-Eesti Noorsootöö Keskus ja karjäärikoordinaatorite ainesektsioon korraldavad seminari "Tervis ja töö".
Lektoriks on kutsutud töötervishoiu arst dr Annika Küüdorf, kes räägib tervise ja kutsevaliku seostest - mida kindlasti tasub tähele panna ja arvestada, millised on erinevate ametite riskid jne.
Annika Küüdorf on olnud koolitajaks karjäärispetsialistidele vabariigi tasandil ning on trükise "Tervis ja karjäär" kaasautor. Infomaterjal on üleval ka internetis aadressil: http://www.rajaleidja.ee/tervis/
 
Seminar "Tervis ja töö" toimub 10.märtsil kell 14.30 - 16.30 KENKis, Paide, Lai 33, III korrus
 
Kutsutud on kõik huvilised, palun levitage teavet ka oma koolis ja õpetajate seas (eriti võiks huvitatud olla lõpuklasside juhatajad ja inimeseõpetuse õpetajad).
 
Nagu kombeks, pakume kohvi ja kooki, seepärast on kindlasti vajalik registreerimine 8.märtsiks, seda saab teha klikates alloleval lingil:
 
Küsimuste korral pöörduge telefonidel 3851489 või 55670722, kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
 
Tervitades,
 
Heidi Antons
karjääriinfo spetsialist
Kesk-Eesti Noorsootöö Keskus
55670722
3851489

Tere armsad noorsootöö tegijad!

Maakonna noorsootöö teabepäeva toimub 09.03.2011, kolmapäeval Säästa Renoveerimise Infokeskuses II korrusel (Paide, Tallinna tn 11).

 

 • 10.00 - ANK projekti konkurss. Konkursi tingimusi tutvustab Järva Maavalitsuse haridus-ja sotsiaalosakonna peaspetsialist Tuuli Taavet.

 • 11.00 - KENK uudised/teated. Ülevaade EANK üldkogu koosolekust (sh varaait, HTM, suuremad sündmused), XIV Järvamaa Noortepäev, noorsootöötajate kovisioon, Järvamaa Noortekogu talveseminari kokkuvõte (videotutvustus Jaanika Aasalt), Järvamaa ANKid google-mapil, vabatahtlik töö. Ettekande teeb Kesk-Eesti Noorsootöö Keskuse noorsootöö spetsialist Kati Ott.

 • 12.15 - Noorsootöö tegijate uudised/teated. NB! Et ajagraafik väga käest ei kipuks, palume kindlasti sõnavõtust eelnevalt teatada e-mailile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 • 12.30 - Lõuna - maitsvat sooja toitu pakub SRIK – aitäh neile :)

 • 14.00 - Järvamaa Vabatahtlike Keskus ja Säästva Renoveerimise Infokeskus Paide Ühendus. Mis need on? Millega nad tegelevad? Mida tähendab vabatahtlik töö? Kuidas kaasata noori vabatahtliku töö tegemisse meie kogukonnas? Millised on meie maakonna suunad vabatahtliku töö tegemise maastikul?

 • Orienteeruv lõpp kell 16.00

 

Palun teatada oma osalemisest/mitte osalemisest hiljemalt 8. märts e-mailile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.!

 

Olge terved!

 

Avatud noortekeskuste projektikonkursi eesmärgiks on aktiviseerida noorsootööd ja noorte omaalgatust kohaliku omavalitsuse tasandil avatud noortekeskuste projektide toetamise kaudu.

Konkursil osalemise tingimused:

 • asutus peab olema konkursi väljakuulutamise hetkeks tegutsenud vähemalt 3 kuud;
 • asutuses peab olema vastutav noorsootöötaja;
 • asutus peab olema avatud noortele vähemalt 20 tundi nädalas;
 • ruumide olemasolu.

 

Maakondlikud prioriteedid 2011. a:

 1. noorte omaalgatuslike (ka innovaatiliste) ideede ja projektide toetamine;
 2. ennetustöö noorte riskikäitumise ärahoidmiseks;
 3. noorte vabatahtliku töö väärtustamine ja propageerimine;
 4. avatud noorsootöö meetodi propageerimine koostöös teiste avatud noortekeskuste, mittetulundusühenduste, seltside ja seltsingutega;
 5. terve ja elurõõmsa noore kujundamine.

 

Loe edasi...

Järvamaa vabatahtliku tegevuse koolituspäev toimub 4. märtsil 2011 Järvamaa Vabatahtlike Keskuses, Tallinna tn.11 kell 12:00-17.00
 
2011 a. on Euroopa vabatahtliku tegevuse aasta. Milline on vabatahtliku tegevuse olukord Eestis? Mida, kuidas ja miks teevad vabatahtlikud erinevates maakondades? Kuidas tuua vabatahtliku tegevuse aasta oma maakonda ning edendada kodanikuaktiivsust oma kodukohas?
 
Koolituspäevad on osalejatele tasuta!
Registreerimine ja lisainfo: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. aga palun andke ka rainer@weissenstein aadressil oma osalemissoovist teada!
 
Vaata ka KUTSET koolitusele (sh ka koolituse ajakava)!

Loe edasi...

Täna, 7. veeb. kell 14.00-16.00 toimus Järva maakonna esimene noorsootöötajate kovisioon. Rääkisime hinge pealt ära oma mured ja rõõmud ning jagasime malevate korraldamise kogemusi ja teadmisi. Kovisioonid on iseloomult rangelt konfidentsiaalsed, seega täpsemat informatsiooni teavad asjaosalised :)

Kui sinagi soovid järgmisel kovisioonil osaleda, siis broneeri oma kalendris 14. aprill 2011. Kovisiooni teade tuleb 2 nädalat enne kovisiooni toimumist kenk-listi.

Tere!

Juba kaheksandat korda toimuv üle-eestiline noorte moekonkurss ootab sel aastal osalema peale koolinoorte ka ülikoolis õppivaid noori moeloojaid. MoeP.A.R.K’i meeskond ootab moeloojate kavandeid hiljemalt 21. veebruariks, finaali pääsejad selguvad 23. veebruaril.

Head,

Egle Oja
53363656
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.">See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Loe edasi...

Kovisiooniseansil tegeletakse juhtumite/kaasuste analüüsimisega.

Kovisioonis kasutavad meeskonnaliikmed oma kogemusi ja teadmisi — ühiselt püütakse jõuda optimaalse lahenduseni. See on meetod, mille raames saavad kolleegid üksteist toetada ja ergutada edasi arenema.. Mitte mingil juhul ei tohi arvata, et juhtumi esitaja on ebapädev oma erialal. Esitatud kaasused võivad olla pealtnäha lihtsad, aga tihtipeale raskesti lahendatavad.

Loe edasi...

Vabatahtlik tegevus on oma aja, energia või oskuste pakkumine vabast tahtest ja tasu saamata. Vabatahtlikud aitavad teisi või tegutsevad peamiselt avalikes huvides ja ühiskonna heaks. Oma pereliikmete abistamist ei loeta vabatahtlikuks tegevuseks.

 

2011 a on kodanikuaktiivsust edendav vabatahtliku tegevuse Euroopa aasta.Liikmesriikide osalemist Euroopa aasta algatuses korraldavad riiklikud koordineerimisasutused tihedas koostöös kõikide asjassepuutuvate sidusrühmade, riiklike asutuste või kontaktpunktidega. Tegevuste riiklik koordineerimisasutus Eestis on Siseministeerium.

 

Vabatahtliku tegevuse Euroopa aasta eesmärgid:
(1) Töötada vabatahtlikku tegevust soodustava keskkonna suunas
(2) Anda vabatahtliku tegevuse organiseerijatele võimalus parandada vabatahtliku tegevuse kvaliteeti
(3) Tunnustada vabatahtlikku tegevust
(4) Suurendada teadlikkust vabatahtliku tegevuse väärtusest ja tähtsusest

Loe edasi EVTA kodulehelt!

Euroopa vabatahtliku tegevuse aasta 2011 Eestis

Sündmused noortele jaanuaris:
01 Programmi Euroopa Noored taotlustähtaeg
06 Noortekoolitus "Ideede inkubaator"(5.-6.02)
07 Maailmapilti muutev reisimäng kuni 07.02
11 Kõrgema Sõjakooli lahtiste uste päevad
11 Tudengivari Tallinna Ülikoolis (07.-11.02)
12 Infomess Intellektika Tartus (11.-12.02.11)
12 Õpilasfirmade laat
18 Astangu Kutserehabilitatsiooni Keskuse lahtiste uste päev
18 Infomess Suunaja Pärnus
 
Rajaleidja tegemised:
 
Tööelu:
 
Õppima või tööle välisriiki:
 
Konkursid:
· Mõttehommik „Noorteseire – mis, kellele, milleks?“
· Infopäevad „Tõhusad vahendid noortele tööellu sisenemiseks“
· Koolitus „Competences for ALL“
· Noortevaldkond meedias
· Algas noortele suunatud teavituskampaania „Tunne oma seksuaalseid õigusi“
 

Loe edasi...

· Tänavu saavad noortelaagrid riigilt varasemast suurema toetuse
· Valminud on avatud noortekeskuste olukorra kordusuuring
· Noorteseire kättesaadav uuel veebilehel
· Avatud on noorte tööpuuduse teemaline konsultatsioon
· Programmi Euroopa Noored taotlustähtaeg 1. veebruaril
· Valminud on õppefilmide “Tegi pätti” uus kogumik

Loe edasi...

Eelmise aasta lõpus saatis Tuuli Taavet kõigile Järvamaa kohalikele omavalitsustele ja noorsootöötajatele ankeedi, mille alusel pidi valmima ülevaade Järvamaa noorsootööst.

Ajal, mil interaktiivne noorsootöö lokkab ei saa ka Kesk-Eesti Noorsootöö Keskus ajast maha jääda. Meil on oma koduleht, skype, msn ja nüüd ka facebook`i leht. Tule ja liitu meie lehega SIIT.

 

14. jaanuaril toimus Türi Kultuurikeskuses kultuuri-, spordi-, ja noorsoopreemiate üleandmise tseremoonia, kus Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupi aastapreemia pälvis Kesk-Eesti Noorsootöö keskuse juhataja Eve Siilak omaloomingulise lauluvõistluse "Südamelaul" pikaajalise korraldamise eest. Lähemalt saate lugeda Järva Teataja artiklist SIIT.

Järvamaa karjäärikoordinaatorite seminar
Karjääriteenused uuel aastal ja uues õppekavas
 
13. jaanuar 2011
KENKi saalis, Paide, Lai 33
kell 14.30-17.00
 
PÄEVAKAVA
 1. Kogunemine, tervituskohv
 2. Kokkuvõte projektist "Ettevõtlikuks nooreks Järvamaal"
 3. Karjääriteenused uues õppekavas
 4. KENKi karjääriteenused 2011. aastal
 5. Kokkuvõte I poolaasta koostööst ning II poolaasta plaanide täpsustamine
 6. Jooksev info. materjalide jagamine
 
Heidi Antons
karjääriinfo spetsialist
Kesk-Eesti Noorsootöö Keskus

SA Kesk-Eesti Noorsootöö Keskuse projekt "Ettevõtlikuks nooreks Järvamaal" on üks kolmest paremast Eesti koostööprojektist! Kiss

9. detsembril 2010 toimus Tallinnas Kadrioru Lossis noorsootöötajate tunnustusüritus, kus kuulutati välja noorsootöö aasta teod, parimad koostööprojektid ja noorsootöö arendamisse enim panustanud noorsootöötajad.

 

 

Loe edasi...

... on Järva-Jaani noorteesindus! Auhind 2000 kroonine kinkekaart Valgehobusemäel!
II koht - Türi valla esindus
III koht - Imavere valla esindus

PALJU ÕNNE KÕIGILE VÕITJATELE JA OSALEJATELE!

Mängus osalesid veel - Paide linna, Albu ja Ambla valla võistkonnad.

Suur aitäh mängujuht Enelile ja tema abile Reilile! Olite väga tublid!

 

Noorteaasta tähtede gala toimus 8.detsembril Türi Kultuurimajas. Tähed andis üle Järva maavanem pr. Tiina Oraste.

 

Loe veel:
http://www.jarva.ee/index.php?page=669&article_id=8170&action=article

http://kuma.fm/index.php?id=110&tx_ttnews[tt_news]=2009&cHash=d06cc858cbb461824438d0ce9b1c9c48

http://www.jt.ee/?id=354479

Loe edasi...

Järvamaa Noorteaasta pidulik lõpetamine toimub 8.detsembril algusega kell 15.00 Türi Kultuurimajas.

 

Loe edasi...

TULEMUSED
Laekus 12 konkursitööd, karjäärimessikesel oli kohal 8 meeskonda, kes omi ideid ka züriile esitles.

 

Loe edasi...

Igal aastal peavad sajad ja tuhanded noored Eestis leidma vastuse küsimusele „Mida teha edasi?“. Milline eriala valida? Milline kool oleks parim valik? Kas teha valik südame- või mõistuse häälest lähtudes? jt.

10.novembril Paides toimunud Järvamaa karjäärimessike „Lingid tulevikku“ aitas noortel neile küsimustele vastuseid leida.

Loe edasi...

KUTSE Järvamaa karjäärimessikesele LINGID TULEVIKKU

Kas lendame jälle või õpime süsti tegema või hoopis…? - Tule ja haara uutest ukselinkidest või klikka põnevatel netilinkidel!

10. novembril kell 13.00 avab Paide Kultuurikeskuses oma uksed Järvamaa karjäärimessike Lingid Tulevikku.

Loe edasi...

Kesk-Eesti Noorsootöö Keskus kutsub Järvamaa gümnaasiumide/keskkoolide jakutsehariduskeskuse 5-liikmelisi esindusi

13.-14.oktoobril 2010

Paide Avatud Noortekeskusesse

ETTEVÕTLUSÖÖPÄEVA LAAGRISSE

 

 

 

Loe edasi...

I HOIA METSA 2010 sügisel:

1) lauamäng "Metsamäng"
Tööde esitamise tähtaeg - 10.november 2010
Parimate Tunnustamine - 29.november 2010

Eesmärk: süvendada õpilaste loodusalaseid teadmisi, tutvustada metsaloomi ja -taimi, arendada loovust ja meeskonnatöö oskust.

vt "Loe edasi"

2) keskkonnasõbralik noortekeskus - sügiskonkurss

Konkursi eesmärk: Arendada noortes loovat ja keskkonnasäästlikku mõtlemisviisi. Pöörata tähelepanu taaskasutusvõimalustele noortekeskuse igapäevategevustes.

vt "Loe edasi"

2. Ettevõtlusprogramm - Järvamaa noorte äriideede konkurss 2010

Kesk-Eesti Noorsootöö Keskus (KENK) koostöös Paide Noorte Kommertskoda „JCI Paide“ kuulutab välja äriideede konkursi Järvamaa noortele. Äriideede konkurss on üks osa noorte ettevõtlusprogrammis „Ettevõtlikuks nooreks Järvamaal“. Programmi tegevusi toetab Järvamaa Omavalitsuste Liit ja Järva Maavalitsus.

Eesmärk
Äriideede konkursi eesmärk on tekitada noorte seas huvi Järvamaa majanduse arenguperspektiivide vastu, ärgitada olema loovad ja ettevõtlikud ning tahtma ja julgema võtta vastutust ettevõtjana.

vt "Loe edasi"

Loe edasi...

30. september Imavere Rahvamajas

 

Loe edasi...

 

Võistlusmäng „Mosaiik“ - mis see on?

Mosaiik on mäng, kus omandatakse uusi teadmisi, pannakse proovile võistlejate tähelepanelikkus ning meeskonnatööoskused. Eelteadmised pole osalejale kohustuslikudJ Saadud teadmised on abiks nii noortele, kes planeerivad kaasa lüüa noortevolikogude töös kui ka osalevatele täiskasvanuile (näiteks KOV esindaja, kellest võiks saada noortele ja noortejuhile tugiisik).

 

 

Loe edasi...

14.septembril kell 15.00 KENKis

Teabepäevale on oodatud koolide huvijuhid, noortekeskuste noorsootöötajad, majandusõpetajad jt. huvilised.

 

Loe edasi...

Järvamaa rahvusvaheline vabatahtlike laager algas 9. augustil ja kestab 22. augustini. Laagris osaleb 13 noort Eestist (Järvamaa), Tšehhist, Poolast, Hispaaniast, Prantsusmaalt ja Kanadast.

Laagri esimesel nädalal viibisid noored vabatahtlikud Imavere vallas, tehes heakorratöid Kikevere kalmistul, Imavere lasteaia õuel ja Eistvere mõisa pargis. Teine nädal viib vabatahtlikud Türi valda - Kabala kooli pargi ja Ollepa külaplatsi korrastustöödele.

Loe edasi...

 

Võimalus ajakirjanikele või kommunikatsiooni inimestele reisida Euroopas, töötada rahvusvahelises meeskonnas ning kasutada professionaalseid töövahendeid.

Vabatahtlikke vajab:

P.A.U. Education ja Euroopa Komisjon
www.eyvolunteering.eu

Valdkond:

Kodanikuühiskonna areng

Tüüp:

Ühekordne

Asukoht:

määramata

Aeg:

01.01.2011 - 31.12.2011

Kontaktandmed:


+34 933 670 448
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.
">See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Loe edasi...

Suvi on matkamiste, telkimiste aeg! Leia endale sobiv vahend meie VARAAIDAST! Tutvu vahendite ja rendihindadega lingil - VARAAIT.

NB! Suvekuudel on meie keskus avatud esmaspäeval, teisipäeval ja kolmapäeval kell 11 - 16.

Helista vahendite laenutuse osas: tel. 385 14 89 või 555 30 598

ESFi programmide „Karjääriteenuste süsteemi arendamine 2008-2011“ ja „Õppenõustamissüsteemi arendamine 2008-2011“ tegevuse kokkuvõte 2009/10 õppeaastal.

Loe edasi...

 «  < Sep 2014 >   »
ETKNRLP
3